سرصفحه
تدوین سیاست‌های کلی پیشنهادی درباره بازی‌های دیجیتالی برای برنامه هفتم توسعه کشور


 

به دلیل فقدان قانون درباره بازی‌های دیجیتالی در کشور و پیرو درخواست مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و همچنین معاونت فرهنگی اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، جناب دکتر کمیل قیدرلو، سیاست‌های کلی پیشنهادی درباره بازی‌های دیجیتالی برای درج در برنامه هفتم توسعه کشور، توسط مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان رسانه‌گستر بِنیسی تدوین گردید.
پس از درخواست یادشده در تیرماه سال جاری و با عضویت مدیرعامل در میز آسیب‌های اجتماعی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و دیدار حضوری با دکتر قیدرلو، مقرر گردید قوانینی در حوزه بازی‌های دیجیتالی و در سطح برنامه توسعه، توسط حجت الاسلام و المسلمین دکتر حبیب داستانی بِنیسی نگاشته شود.
پس از آماده‌سازی پیش‌نویس قوانین کلی، این پیش‌نویس طی دو جلسه در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و تدقیق قرار گرفت و سپس توسط دو نفر از کارشناسان مرکز مطالعه و بررسی شد و در نهایت، در تاریخ 31 مرداد 1401 به صورت رسمی در وبگاه مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی جهت استفاده نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی منتشر گردید.
این قوانین پس از مشورت حجت‌الاسلام دکتر بِنیسی با تعدادی از مسئولین بازی‌های دیجیتالی کشور و برای نخستین‌بار و در سطح قانون بالادستی برنامه توسعه به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است و امید می‌رود که به صورت زیرساختی، مشکلات تولید و توزیع بازی‌های دیجیتالی در کشور را برطرف کند.
از ویژگی‌های متن پیشنهادی، جامعیت آن نسبت به ابعاد مختلف صنعت بازی‌های دیجیتالی، شامل بر: آموزش، پژوهش، سواد بازی، تولید، توزیع، مصرف، تقنین و... است که به صورت ایجابی و با هدف توسعه این صنعت نگاشته شده است.
فایل کامل سیاست‌های پیشنهادی را می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید:

فایل کامل سیاست‌های کلی پیشنهادیانتشاردهندگان دیگر این خبر

مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی

1401 / 6 / 27 :تاریخ انتشار خبر

نظر یا پرسش / آمار کاربران
نظر یا پرسش شما
نظر یا پرسش شما
تعداد بازدید از این صفحه: 302 عدد

   پاصفحه پاصفحه

تلفن و دورنگار: 32816110 - 025
تلفن روابط عمومی: 09100300018
تلفن پشتیبانی: 09100100527
قم، ابتدای شهرک پردیسان، بلوار دانشگاه، بلوار شهید مولوی، پارک علم و فناوری، ساختمان مروارید 2، طبقه 1 / تلفن و دورنگار: 32816110 - 025 / تلفن روابط عمومی: 09100300018 / تلفن پشتیبانی: 09100100527
تمام حقوق اين وبگاه، ویژه شرکت رسانه‌گستر بِنیسی است و بیان مطلب از این وبگاه، با ذکر نام وبگاه بلامانع می‌باشد.